facebook Agro-baza

Wydajność mleczna – historia sukcesu naszego klienta

Wydajność mleczna – historia sukcesu naszego klienta

Jak wygląda współpraca z Agrobazą? Chcemy pokazać Wam to kompleksowo. I podzielić się rzetelnymi danymi na przykładzie współpracy z Panem Piotrem, hodowcą bydła w powiecie makowskim. Pokażemy konkretne liczby, wyniki i jak wygląda historia sukcesu w hodowli bydła mlecznego.  

Pan Piotr hoduje 250 szt. bydła, z czego około 100 szt. to są krowy mleczne. Współpracę rozpoczęliśmy pod koniec 2020 r. Hodowca odnosił już sukcesy w hodowli bydła mlecznego. Wydajność mleczna kształtowała się wówczas na poziomie 11,5 tys. lirów na laktację. Postanowiliśmy to jednak poprawić.

Wydajność mleczna a zdrowotność stada

Wyniki były dobre, jeśli chodzi o mleko. Jednak znaleźliśmy kilka obszarów, które należało poprawić. Chodzi o brakowanie i zdrowotność stada.

– Widzieliśmy, że są jeszcze możliwości, które można wykorzystać w gospodarstwie. Chcieliśmy poprawić zdrowotność stada i brakowanie – czyli je zmniejszyć – wyjaśnia Łukasz Kobyliński, ekspert ds. żywienia zwierząt. – Zwróciliśmy uwagę na lepsze wykorzystanie pasz objętościowych i treściwych, które znajdowały się już w gospodarstwie – dodaje.

Sukces naszych klientów – naszym sukcesem

Współpraca z Panem Piotrem rozpoczęła się tradycyjnie od analizy. Nastepnie zaplanowane zostały działania szybkie i długofalowe. Efekty współpracy są naszym wspólnym sukcesem. Wydajność mleczna wzrosła do 13 tys. litrów na laktację, hodowca ma zdrowsze stado i zmniejszone brakowanie.

Ile zyskał na współpracy z Agrobazą Pan Piotr? Zobacz nagranie, w którym dzielimy się wiedzą i pokazujemy konkretne cyfry:

 

About The Author

Login

Lost your password?